Warszawa w budowie

Miasto w którym pracuje najwięcej ekip budowlanych

Warszawa to największy plac budowy w tej części Europy. Obecnie trwa kilka wielkich inwestycji użyteczności publicznej jak i kilkadziesiąt projektów komercyjnych. Postaram się napisać o tych najciekawszych.

 

Budowa II linii metra

Trwają prace przy budowie II linii metra (w kierunku zachodnim przez dzielnicę Wola w stronę dzielnicy Bemowo i w kierunku północno-wschodnim w kierunku Targówek i dalej na Brudno).

Mapa rozbudowy Warszawskiego metra na lata 2019 i 2022

mapa II linii metra Warszawa

 

Budowa południowej obwodnicy Warszawy i mostu południowego

Dodatkowo na szeroką skalę trwają prace nad budową południowej obwodnicy Warszawy (od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”). Inwestycja realizowana jest z rozmachem, będzie wybudowany m.in. tunelu pod Ursynowem i nowy most na Wiśle na nowym odcinku ma powstać dodatkowo sześć węzłów które połączą obwodnicę z południowymi częściami miasta.

most południowy warszawy koncept projekt

Wszyscy są zgodni że obwodnica powinna powstać lecz co do formy w jakiej powstają są pewne zastrzeżenia głownie mieszkańców dzielnicy Wawer.

 

Kolejne drapacze chmur w Stolicy

Na zachód od Pałacu Kultury trwają prace przygotowawcze do budowy kolejnych wysokościowców.

Rondo Daszyńskiego na Woli położone w bliskim sąsiedztwie Śródmieścia, dobrze skomunikowane (stacja metra, tramwaje, autobusy) z resztą Warszawy przyciąga inwestycje wielkiego kalibru. Niewątpliwie taką inwestycją jest budynek Skyliner którego fundamenty powstają na południowo-zachodnim skwerze przy rondzie Daszyńskiego. Budynek będzie wznosił się na wysokość 195 metrów.

Skyliner – koncept budynku powstał w biurze projektowym: APA Wojciechowski

wizualizacja projekt Skyliner