Piszemy CV
Warszawa to wielki rynek pracy, znajdują się tutaj siedziby największych polskich jak również zagranicznych firm. To w stolicy jest największa ilość ofert pracy m.in. o profilu biurowym.
W tym wpisie postaram się przekazać Wam kilka wskazówek jak napisać dobre CV na stanowisko pracownika w Administracji biurowej.
1. Cel zawodowy
Wyznacz swój cel zawodowy na początku CV, cel opisz w 2-3 zdaniach. To istotna informacja dla pracodawcy. Dzięki tej rubryce możesz się wyróżnić a w konsekwencji zostać lepiej zapamiętanym na tle konkurencji.
2. Dane osobowe i fotografia
Dosyć częsta i tym samym nieprofesjonalna praktyka dotyka danych kontaktowych, chodzi tu głownie o adres e-mail, w dokumentach aplikacyjnych podawane są śmieszne a często kompromitujące adresy typu: ziomek89@buziaczek.pl, blondi@amorek.pl itp.
Posiadasz podobny adres e-mail? Załóż skrzynkę pocztową np. na gmail.com, w nazwie użyj kombinacji z Twojego imienia i nazwiska.
3. Doświadczenie zawodowe
W doświadczeniu zawodowym wprowadź więcej pozycji, wyjdź po za standard, wpisz więcej a niżeli: „obsługa komputera” czy „obsługa telefoniczna klienta”. Dodatkowe obowiązki w Twoim CV sprawią że Twój dokument zyska na tle innych życiorysów zawodowych.
Skorzystaj z zaproponowanej listy:
- sporządzanie raportów, sprawozdań i zestawień,
- archiwizacja dokumentów,
- przygotowanie prezentacji,
- korespondencja z klientami anglojęzycznymi,
- organizacja spotkań z klientami,
- nadzór nad obiegiem dokumentów firmowych,
- itd.
4. Umiejętności u pracownika biurowego
- umiejętność szybkiego pisania,
- obsługa urządzeń biurowych
- umiejętność pracy zespołowej,
- tworzenie raportów i zestawień w Microsoft Excel,
5. Sprawdzony schemat CV
CV przede wszystkim musi być czytelne, pracodawca w kilka sekund ma znaleźć w dokumencie najważniejsze informacje o kandydacie. Warto rozważyć klasyczne szablony CV (pobrać wzór CV, lub skorzystać z programu / kreatora online).
Poniższe dokumenty wygenerowane zostały w darmowym kreatorze CV na stronie: CV wzór na http://ekasa.com.pl.
6. Formatowanie
W doświadczeniu i w rubryce edukacja używaj tej samej formy daty (ram czasowych), przykład: 05/2015 do 03/2016
lub 05.2015 - 03.2016
Ujednoliconą formę stosuj w wypunktowaniu jeżeli np. zdecydujesz się na przecinki bądź średniki, musisz być konsekwentny w całym dokumencie, przykład:
- jeden;
- dwa;
- trzy;